Po pewnym czasie użytkowania pojazdu na lakierze może pojawić się wiele mikrozarysowań. Często widoczne są również koliste ślady po korzystaniu z myjni automatycznej. Czy to oznacza, że musisz co pewien czas lakierować auto, żeby się ich pozbyć? Nie ma takiej konieczności. Zmatowienia czy drobne rysy możesz łatwo usunąć, jeśli zdecydujesz się na usługę polerowania, czyli korektę lakieru samochodowego.

Powłoka lakiernicza – dlaczego warto o nią dbać?

Wspomniana powłoka nie pełni wyłącznie funkcji dekoracyjnej. Nie jest jedynie ozdobą Twojego pojazdu, chociaż od jej stanu zależy to, jak wizualnie prezentować się będzie auto. Jednym z zadań lakieru jest ochrona samochodu przed wpływem czynników zewnętrznych, dlatego tak ważna jest dbałość o niego. W Polsce utrzymanie tej powłoki w odpowiednim stanie jest szczególnie trudne z uwagi na klimat – możesz jeździć autem zarówno przy temperaturze -20 stopni Celsjusza, jak i przy upałach przekraczających 30 stopni. Do tego dochodzą deszcze, grad czy śnieg i środki chemiczne, którymi są posypywane drogi w sezonie zimowym. Powłoka lakiernicza jest bardzo cienka, ale ma kilka warstw. Najczęściej składa się z:
 ·       Gruntu – jego zadaniem jest ochrona przed korozją.
 ·       Podkładu – ma właściwości antykorozyjne.
 ·       Lakieru bazowego – odpowiada za kolor.
 ·       Lakieru bezbarwnego – chroni przed negatywnymi czynnikami, nie tylko atmosferycznymi, ale również przed zarysowaniami.

Co negatywnie wpływa na lakier?

Lista czynników, które negatywnie wpływają na stan powłoki lakierniczej może być bardzo długa, ale skupmy się na najczęstszych przyczynach problemów:
 ·       Wysokie i niskie temperatury – odkształcają lakier, przez co jest on coraz słabszy.
 ·       Opady atmosferyczne – doprowadzają do mikropęknięć.
 ·       Promienie słoneczne – efektem ich działania jest łuszczenie się lakieru i utrata blasku.
 ·       Sól drogowa – powoduje korozję karoserii.

Jak zatem widzisz, nie sposób uniknąć czynników, które mają negatywny wpływ na stan lakieru. Nie oznacza to jednak, że musisz się godzić na to, że powłoka nie będzie wyglądać estetycznie. Jak najbardziej możliwe jest usunięcie rys i innych wad. Wystarczy skorzystać z usługi polerowania.

Polerowanie lakieru – na czym to polega?

Odnowienie lakieru samochodowego jest jedną z usług, które oferujemy w Detailing Studio Royal Lab. Na czym to polega? Otóż efektem polerowania jest usunięcie zewnętrznej warstwy lakieru, która pokryta jest rysami czy też ma inne wady. Korekty można dokonać więcej niż tylko jeden raz, ale wiele zależy od grubości warstwy lakieru bezbarwnego. Z czasem warstwa ta staje się coraz cieńsza, dlatego nie można jej polerować w nieskończoność. Co ciekawe, lakiery ciemne szybciej zaczynają wyglądać gorzej pod względem wizualnym niż jasne. Dlaczego? Otóż często rysy, które pojawiają się na bezbarwnej warstwie lakieru są białe, dlatego doskonale widać je na tle ciemnego koloru. Stąd też pojazdy w jasnej kolorystyce w wielu przypadkach dłużej zachowują oczekiwany wygląd.

Korekta lakieru – jak przebiega?

Zanim rozpoczniemy polerowanie lakieru Twojego pojazdu, najpierw odpowiednio przygotujemy auto. Samochód musi być idealnie czysty. Następnie zabezpieczymy elementy pojazdu, takie jak listwy, klamki czy lampy, żeby ich nie zabrudzić. W kolejnym kroku przystąpimy do polerowania. Jakie będą jego rezultaty? Przede wszystkim karoseria zacznie się prezentować naprawdę efektownie, a auto będzie przyciągać uwagę swoim wyglądem. Dokonamy szybkiej i skutecznej renowacji lakieru, zmniejszymy widoczność rys i innych uszkodzeń. Do wykonania usługi wykorzystujemy preparaty, które skutecznie chronią powłokę przed czynniki zewnętrznymi. Używamy wyłącznie produktów renomowanych producentów i zaawansowanych polerek, dlatego nasi klienci zawsze są usatysfakcjonowani z efektu. Oprócz korekty możemy wykonać również inne usługi, dzięki którym Twoje auto będzie się doskonale prezentować. Skutecznie zabezpieczymy lakier folią ochronną lub powłoką ceramiczną, przyciemnimy szyby, żeby auto wyglądało atrakcyjnej. Zapoznaj się z naszymi realizacjami i skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci wybrać usługi, dzięki którym odmienimy wygląd Twojego pojazdu.  

Zadbany samochód to wizytówka właściciela. Powinniśmy dbać o niego tak, jak o własny wygląd. Kontaktując się z nami, zyskasz gwarancję stuprocentowej opieki nad Twoim autem, tym bardziej że w Detailing Studio Royal Lab, pracują sami profesjonaliści, z pasją do doskonałości i precyzyjności. Zadowolenie wszystkich klientów Studio Royal Laboratory Detailing jest potwierdzeniem naszej skuteczności i fachowego podejścia do Twoich oczekiwań. Wykonując pracę tylko najlepszymi produktami do pielęgnacji samochodów i chemii samochodowej na światowym rynku, stawiamy na wyjątkowy wygląd i czystość, każdego powierzonego nam auta. Żyjemy w myśl hasła – praca musi być Twoją pasją!

Towarowa 33,
Warszawa
Poniedziałek-Piątek
9:00 — 19:00
Sobota
10:00-16:00

+48 881 549 294

royallabdetailing@gmail.com

Polityka prywatności

Wszystkie prawa zastrzeżone dla RoyalLab Detailing 2021

Projekt graficzny
i wykonanie strony.

Wsparcie techniczne
i reklamowe