Dziesięć rzeczy, na które trzeba uważać w samochodzie w zimę.

Myj samochód regularnie. Karoseria zimą wymaga mycia częściej niż latem. Śnieg, brud, odczynniki i sól powodują spore uszkodzenie karoserii. Brud na powierzchni zatrzymuje wodę i powoduje korozję lakieru.


Zalecamy myć samochód co 2 tygodnie, zwracając szczegółową uwagę na progi i nadkola. Pamiętaj, aby umyć zawieszenie, jest to najbardziej wrażliwe miejsce w samochodzie, ponieważ brud stale się na nim gromadzi ze względu na bliskość ziemi.
Zimą jakość mycia samochodu ma być na najwyższym poziomie: w ciepłym miejscu, z wysuszeniem samochodu. Właściciele „coupe” często spotykają się z sytuacją, że zimą, jeśli karoseria jest nie do końca wysuszona, drzwi przymarzają i ciężko je później otworzyć. Ta sama sytuacja dotyczy szyb przednich i lusterek pokrytych skorupą lodową.

Uważaj na wycieraczki
Wycieraczki samochodowe odgrywają ważną rolę, ponieważ zapewniają dobrą widoczność dla kierowcy zimą. Wymień gumki w piórach na nowe. Jest to bardziej oszczędne niż całkowita wymiana wycieraczek. Przed jazdą wyczyść lód ze szczotek, także skutecznym będzie okresowo zabezpieczać zawiasy specjalnym smarem.
Wiele osób czyści szybę czołową za pomocą skrobaka, jednocześnie drapiąc powierzchnie. Zalecamy zakup specjalnego sprayu w sklepie lub nałożenie hydrofobowej powłoki (przeciwdeszczowej) na wszystkie szyby.

Klamki i zamki
W przypadku silnych mrozów zalecamy smarowanie klamek, zamków i uszczelnień specjalnym sprayem zawierającym silikon. Pozbędziesz się problemu przymarznięcia podczas silnych temperatur ujemnych. Tę procedurę należy powtarzać po każdemu myciu samochodu. Istnieje jeszcze jedna sprawdzona metoda-smarowanie larw zamków za pomocą aerozolu WD-40 lub spirytusu.

Zbiornik spryskiwacza przedniej szyby
Zawsze kontroluj poziom płynu w zbiorniku, aby nie skończył się w najbardziej nieodpowiednim momencie. Podczas mrozów nie zapomnij użyć niezamarzającego płynu.

Akumulator
Istotny czynnikiem wpływającym na żywotność akumulatora jest temperatura-przy silnych mrozach żywotność baterii ulega skróceniu. Lepiej wymienić starą baterię przed nadejściem zimy. Zadbaj o swoje nerwy! Zimą eksperci zalecają ładowanie akumulatora raz w miesiąc. W ekstremalnie niskich temperaturach przenieś akumulator do ciepłego miejsca na noc.

Sprawdzaj ciśnienie w oponach
Jeśli ciśnienie w oponach jest niestabilne, bieżnik może nie wytrzymać obciążenia.

Klimatyzacja
Przez mróz gumowe uszczelnienia mogą wyschnąć i utracić szczelność. Dlatego zalecamy włączanie klimatyzacji w celu zapobiegania raz na 2-3 tygodnie, przy tym piec powinien działać.

Pielęgnacja karoserii
Opady deszczu zimą mogą przerodzić się w lodową skorupę na lakierze. Nie czyść karoserię skrobakami, możesz uszkodzić lakier lub farbę. Po tym polerowanie nie pomoże. Lepiej jest umieścić samochód w garażu lub na podziemnym parkingu, gdzie samochód może się „rozgrzać”.
Przed nadejściem ujemnych temperatur bardzo ważne jest nałożenie powłoki ceramicznej na samochód, środek ochronny uratuje lakier, będzie chronił go przed wpływami chemicznymi i odczynnikami, a nawet przed drobnymi uszkodzeniami.

Świece zapłonowe
W warunkach zimowych, na świecach zapłonowych mogą tworzyć się osady węgla. Wynika to z racji tego, że oni nie mają wystarczająco czasu, aby się rozgrzać. Istnieją dwie opcje usunięcia z nich płytki nazębnej: zorganizuj jazdę z wysoką prędkością lub zdemontuj świece i ręcznie wyczyść je za pomocą papieru ściernego.

Dbaj o wnętrze
Zimą wnętrze bardziej się brudzi. Szczególnie dotyczy dywaników, które po prostu nie mają czasu na wyschnięcie w okresie ciągłego śniegu i błota. Woda, która zbiera się pod nimi, może powodować gnicie dna. Kabina będzie bardzo wilgotna, szyby zaczną zaparowywać od wewnątrz. Więc jest tylko jeden wniosek: częściej susz i myj dywaniki, bądź wykorzystuj dywaniki grzewcze. W celu dokładnego czyszczenia możesz wyczyścić samochód na sucho. Lepiej to zrobić raz, ale z wysoką jakością. Podczas tego typu czyszczenia wszystkie elementy kabiny pasażerskiej, bagażnika i niszy z kołem zapasowym zostaną wyczyszczone.

Zadbany samochód to wizytówka właściciela. Powinniśmy dbać o niego tak, jak o własny wygląd. Kontaktując się z nami, zyskasz gwarancję stuprocentowej opieki nad Twoim autem, tym bardziej że w Detailing Studio Royal Lab, pracują sami profesjonaliści, z pasją do doskonałości i precyzyjności. Zadowolenie wszystkich klientów Studio Royal Laboratory Detailing jest potwierdzeniem naszej skuteczności i fachowego podejścia do Twoich oczekiwań. Wykonując pracę tylko najlepszymi produktami do pielęgnacji samochodów i chemii samochodowej na światowym rynku, stawiamy na wyjątkowy wygląd i czystość, każdego powierzonego nam auta. Żyjemy w myśl hasła – praca musi być Twoją pasją!

Towarowa 33,
Warszawa
Poniedziałek-Piątek
9:00 — 19:00
Sobota
10:00-16:00

+48 881 549 294

royallabdetailing@gmail.com

Polityka prywatności

Wszystkie prawa zastrzeżone dla RoyalLab Detailing 2021

Projekt graficzny
i wykonanie strony.

Wsparcie techniczne
i reklamowe