Dawniej przyciemnione szyby kojarzyły się z luksusowymi autami, dziś każdy może skorzystać z tej formy tuningu swojego samochodu. Przyciemnianie szyb to nie tylko kwestia wizualnej estetyki pojazdu, ale także większy komfort dla kierowcy i pasażerów. Ponadto, redukcja natężenia światła wpadającego do wnętrza pozwala przedłużyć żywotność i nowy wygląd elementów kokpitu. Czy warto zatem przyciemniać szyby w aucie? Odpowiemy na to pytanie w tym artykule.

Przyciemnianie szyb w świetle prawa

Prawo o ruchu drogowym reguluje kwestię możliwości przyciemniania szyb w aucie – zgodnie z przepisami przednia szyba oraz szyby przednie boczne muszą zapewnić kierowcy dostateczne pole widzenia. Jest to związane z bezpieczeństwem użytkowników drogi – zarówno kierującego pojazdem z przyciemnionymi szybami, jak i pozostałych uczestników ruchu. Przednie szyby mogą zostać przyciemnione o maksimum 30 procent – jeżeli ta wartość zostanie przekroczona, jest to niezgodne z prawem. 

Współczynnik przepuszczalności światła

Współczynnik przepuszczalności światła to parametr, który określa ilość światła widzialnego przechodzącego przez szkło (w tym wypadku – szyby samochodu) pod kątem 90 stopni. Wartość współczynnika jest podawana w procentach – im wyższa, tym więcej światła jest przepuszczane przez szybę. Zgodnie ze wspomnianymi wyżej regulacjami prawnymi – przednie szyby w samochodzie muszą zapewnić przepuszczalność minimum 70 procent światła widzialnego. Jeśli współczynnik przepuszczalności światła byłby niższy, stwarza to ryzyko wypadku, zwłaszcza w pochmurne dni lub w nocy na niedostatecznie oświetlonych drogach. 

Korzyści płynące z przyciemnienia szyb

Przyciemnianie szyb przednich ma szereg zalet, o których warto wspomnieć. Mniejsza ilość światła w kabinie to mniejsza ilość promieniowania UV (pod warunkiem użycia odpowiedniej folii z filtrem). Oklejanie szyb folią wysokiej jakości pozwala także zredukować refleksy świetlne oraz oślepiający wpływ świateł z reflektorów innych pojazdów. Dzięki temu kierowca ma wyższy komfort jazdy – jego wzrok męczy się mniej. 

Przyciemnianie szyb to także dodatkowa ochrona mechaniczna – w przypadku zderzenia lub próby rozbicia szyby przez np. złodzieja, folia powstrzymuje odłamki szkła przed wpadnięciem do kabiny. Ponadto, oklejanie szyb zmniejsza poziom nagrzania wnętrza auta, co przekłada się na większą wydajność klimatyzacji oraz wygodę użytkowania samochodu (szczególnie w upalne dni).

Zmiana wyglądu auta

Przyciemnianie szyb to forma tuningu samochodu – dlatego wielu właścicieli „czterech kółek” decyduje się na tę usługę, ze względu na walory wizualne. Auto z przyciemnianymi szybami wygląda bardziej luksusowo i dodaje prestiżowego sznytu.

Większa prywatność

Prywatność to coś, czego mamy zdecydowanie zbyt mało w czasach cyfryzacji niemal każdej dziedziny życia. Przyciemnianie szyb zapewnia kierowcy i pasażerom dużo prywatności – co wpływa na poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu w czasie jazdy. Wystarczy wyobrazić sobie, że stoimy ponad godzinę w korku – mało kto czuje się komfortowo, gdy jest nieustannie obserwowany. Przyciemnianie szyb eliminuje całkowicie ten problem.

Przyciemnianie szyb – sposób na upały

Słoneczny dzień jest wspaniały, jeśli chodzi o wypoczynek, na przykład nad brzegiem jeziora. Warto pamiętać, że nad to jezioro trzeba najpierw dojechać – ilość światła słonecznego wpadającego do kabiny znacznie podnosi temperaturę wewnątrz auta. Jeżeli pojawi się problem z klimatyzacją (lub jej nie ma), komfort jazdy drastycznie spadnie. Oklejanie szyb pozwala zminimalizować nagrzewanie się kabiny – dzięki temu podróż odbędzie się w komfortowych warunkach, nawet w największe upały.

Koszty oklejania szyb w Warszawie

Ile kosztuje przyciemnianie szyb? Warszawa to duże miasto i wbrew pozorom – trzeba mieć konkurencyjne ceny, aby zachęcić klientów do skorzystania z usług oklejania szyb. Wysoka jakość za rozsądną kwotę – to nasza dewiza. Każdą usługę przyciemniania szyb wyceniamy indywidualnie – zależy m. in. od modelu auta i powierzchni szyb, które będą wyposażone w folię.

Zadbany samochód to wizytówka właściciela. Powinniśmy dbać o niego tak, jak o własny wygląd. Kontaktując się z nami, zyskasz gwarancję stuprocentowej opieki nad Twoim autem, tym bardziej że w Detailing Studio Royal Lab, pracują sami profesjonaliści, z pasją do doskonałości i precyzyjności. Zadowolenie wszystkich klientów Studio Royal Laboratory Detailing jest potwierdzeniem naszej skuteczności i fachowego podejścia do Twoich oczekiwań. Wykonując pracę tylko najlepszymi produktami do pielęgnacji samochodów i chemii samochodowej na światowym rynku, stawiamy na wyjątkowy wygląd i czystość, każdego powierzonego nam auta. Żyjemy w myśl hasła – praca musi być Twoją pasją!

Towarowa 33,
Warszawa
Poniedziałek-Piątek
9:00 — 19:00
Sobota
10:00-16:00

+48 881 549 294

royallabdetailing@gmail.com

Polityka prywatności

Wszystkie prawa zastrzeżone dla RoyalLab Detailing 2021

Projekt graficzny
i wykonanie strony.

Wsparcie techniczne
i reklamowe